Rodzina Frydów i Śmiertków

Napisz swój komentarz.

Rodzina Frydów i Śmiertków

Postprzez Seba93 » 16 Maj 2012, 16:37

Witam!
Od ponad roku poszukuję informacji nt. rodziny Frydów oraz Śmiertkow.
Na temat Frydów wiem tyle.
Najstarszym protoplastą znalezionym przeze mnie jest Michał Fryda. Był on ojcem Feliksa Frydy (ur. ok. 1880 - ? ). Feliks Fryda mieszkał w Falkowie (parafia Bruśnik). 3 -go września 1912 r. wyjechał do USA do Ellis Island i wrócił stamtąd najpewniej po II wojnie (taka jest wersja moich krewnych, btw jestem jego praprawnukiem). Ożenił się z Marią Fryda i miał z nią kilkoro dzieci: Zofię (mąż Stanisław Łątka), Karol, Hannę ( mąż Michał Mul, chyba był partyzantem), Cecylię (po mężu Bacia), Stanisława, Piotra ( też najpewniej partyzant), Pawła - właściciel tartaku (żona Hanna Janka) i Jana - cieśla, być może także stolarz (żona Magdalena Śmiertka). Jan z Magdaleną i dziećmi w 1939 r. przeprowadzili się do Wierzejewic koło Kołodziejewa.

Wartym zauważenia jest fakt, że w Falkowej mieszkały dwie rodziny Frydów całkowicie ze sobą niespokrewnione.

Rodzina Śmiertków

Rodzicami Magdaleny byli Jan i Anna. Oprócz tego Magdalena miała jeszcze rodzeństwo: Stanisława (miał żonę - dane nieznane), Mieczysława i Wojciecha (żona NN)

Rodzina Śmiertków również mieszkała we Falkowej.

Jeżeli ktoś ma w swoim drzewie te osoby lub inne o podobnych danych czy też z tego samego okręgu proszę dać mi znać. Niestety nie mogę się sam wybrać w tamte rejony i poszukiwać w księgach, ponieważ mieszkam w Gnieźnie i niestety nie jest to takie łatwe.

pozdrawiam
Sebastian Fryda
Seba93

Dołączenie: 16 Maj 2012, 12:14

Re: Rodzina Frydów i Śmiertków

Postprzez kasek » 08 Maj 2014, 13:57

Moj E-Mail Adresse kasek@arcor.de
kasek

Dołączenie: 28 Sty 2012, 11:19

Powróć do Księga Gości

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość