Dzieje województwa krakowskiego.

Napisz swój komentarz.

Dzieje województwa krakowskiego.

Postprzez siewierzan » 03 Paź 2015, 13:47

Witam.
Pozwoliłem sobie o dodanie tego tematu na forum bo może więcej osób będzie miało coś ciekawego do podpowiedzenia,mianowicie:

W moich poszukiwaniach genealogicznych zatrzymałem się na roku 1700 w Grabowej należącej do parafii Chechło wówczas obie miejscowości wchodziły w skład powiatu krakowskiego,województwa krakowskiego.Należały do dóbr królewskich, do własności rodu Kmitów (obecnie Grabowa to gmina Łazy,powiat Zawiercie a parafia Chechło gmina Klucze,powiat Olkusz)

W związku z tym interesuje mnie historia,dzieje,studium społeczności lokalnej z Grabowej i Chechła od 1670-1730 na tle województwa krakowskiego.
Nadmienię iż w.w miejscowości nie wchodziły w skład Księstwa Siewierskiego ani tzw:Klucza Sławkowskiego.

Czy interesujące mnie informacje mógłbym znaleźć w którejś z tych książek poniżej lub gdzieś indziej?

1.Aniela Kiełbicka Zbiegostwo chłopów w woj. krakowskim na przełomie XVI i XVII wieku 230 str.
2.Stefan Inglot Rejestr poborowy woj. krakowskiego z roku 1629 359 str.
3.Praca zbiorowa Inwentarze dóbr ziemskich woj. Krakowskiego 1576-1700 537 str.
4. Guzowski P. Chłopi i pieniądze na przełomie średniowiecza i czasów nowożytnych. Kraków.
5. Łątka J. S. 2012. Z kmieci, komorników i mieszczańskich patrycjuszy. Przewodnik po Drabinie Genealogicznej Przodków. Kraków.
6. Muszyńska J. 2014. Gospodarka dworska w dobrach biskupów krakowskich w połowie XVII wieku. Kielce.
7. Rutkowski H. 2008. Województwo krakowskie w drugiej połowie XVI wieku, (w:) Atlas Historyczny Polski.Warszawa.

p.s jesli w.w pozycje książek zawierały by jakiekolwiek istotne informacje dla mnie (tj:spisy ludności,historia,dzieje,zawody itp) gdzie mógłbym je kupić lub skserować?

pozdrawiam:)
siewierzan

Dołączenie: 19 Kwi 2011, 23:57

Powróć do Księga Gości

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość