Księgi metrykalne z Lubnia

Adresy stron www na których znajdują się kopie zapisów metrykalnych.

Księgi metrykalne z Lubnia

Postprzez wojtas » 10 Maj 2014, 09:18

Witam.
Bardzo się cieszę że mogłem dołączyć do Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego!
Prowadzę już kilka lat drzewo mojej rodziny i ze strony mojej mamy ,która pochodzi z wielkopolski mam dość bogato udokumentowane dane rodzinne.Mój tato natomiast urodził się w Małopolsce w Tenczynie w powiecie myślenickim w gminie Lubień.Dane jakie udało mi się zdobyć pochodzą z przekazów rodzinnych i pomocy kuzynki,ale brak dokumentów,metryk,zapisów kościelnych itd..
Mój pradziadek Mateusz Flaga ur. 1858-1929 żona Aniela z d. Kołatek 1865-1949 pochowani w Lubniu.
Jego ojcem był Józef Flaga 1816-1898 i Wiktoria Stojeba.
Rodzicami Józefa byli Maciej 1788-1851 i Wiktoria Wójcik 1798-1848.
Pisałem do proboszcza do Lubnia ,ale żadnej odpowiedzi.
Może dzięki Waszemu doświadczeniu pokierujecie mnie jak dalej szukać,lub w śród Was występuje nazwisko FLAGA!?
ZA WSZELKĄ POMOC BARDZO DZIĘKUJĘ!!!
WOJTEK FLAGA
wojtas

Dołączenie: 08 Maj 2014, 13:45

Re: Księgi metrykalne z Lubnia

Postprzez Rutkowska_Magdalena » 11 Lut 2016, 15:27

Witam! Na stronie metryki.genealodzy,pl znalazłam w Małopolsce nazwisko Flaga.
Pojawia się w miejscowościach:
link 1 krakowski - Kraków (3)
link 2 miechowski - Miechów (3)
link 3 olkuski - Olkusz (1)
link 4 proszowicki - Proszowice (5)
Pozdrawiam Magdalena
Wchodzimy na genealodzy.pl- metryki- małopolska
Rutkowska_Magdalena

Dołączenie: 08 Lut 2016, 14:16

Postprzez wojtas » 11 Lut 2016, 19:24

ŁAŁ!!!
Bardzo dziękuję za link.
Nawet nie przypuszczałem że jest tak świetna strona z metrykami!!!
Bardzo dziękuję za odpowiedź i podaną stronę . Widząc po zasobach metryk ,jest co czytać. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. Wojtek Flaga
wojtas

Dołączenie: 08 Maj 2014, 13:45

Postprzez Rutkowska_Magdalena » 12 Lut 2016, 13:40

Witam Panie Wojtku!
Cieszę się ze mogłam pomóc. Pozdrawiam serdecznie!
Rutkowska_Magdalena

Dołączenie: 08 Lut 2016, 14:16

Postprzez marzanna62 » 18 Maj 2016, 16:02

W My heritage jest kilka drzew w których wystepuja te wcześniej wymienione osoby o nazwisku Flaga. Mozna do nich napisac ipoprosic o zródłowe dokumenty. Słuze pomoca w kontakcie a administratorami drzew w My Heritage.

Marzanna
marzanna62

Dołączenie: 01 Kwi 2016, 10:53

Postprzez bibi » 03 Lis 2016, 18:57

Tak się składa, że pochodzę z Lubnia (chociaż tam nie mieszkam). Mogę ci tyle powiedzieć, że do obecnego proboszcza musisz się udać osobiście, dać co łaska, i czekać ....ale za to wypisze ci wszystko - będziesz musiał parę dni poczekać- od ręki szans nie ma. Z tego co pamiętam to te księgi są tylko od początku XIX wieku- reszta CHYBA spłonęła ale pewna nie jestem!!! Możesz też zaglądnąć do USC w Lubniu tam pracuje przemiła Pani i tam próbować coś uzyskać.

Jeżeli chodzi o księgi z Tenczyna to tutaj proboszcz nie powinien robić problemu.

A teraz coś na pocieszenie!
Jeżeli chodzi o Tenczyn to wszystkie groby można obejrzeć za pośrednictwem strony grobonet- może znajdziesz interesujące cię daty, zdjęcia.
Druga dobra wiadomość jest taka jak już ci ktoś pisał- na myheritage jest drzewo z Tenczyna w którym występuje twoje nazwisko. Mam do niego dostęp bo do niego należę więc gdyby coś pisz- podzielę się informacjami. Najstarsza osoba w tym drzewie o tym nazwisku to Jóżef Flaga zmarły w 1805 roku.
bibi

Dołączenie: 03 Lis 2016, 18:13

Powróć do Księgi metrykalne online

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość