Cesarsko Królewski Sąd Powiatowy w Bochni

Adresy stron www na których znajdują się kopie zapisów metrykalnych.

Cesarsko Królewski Sąd Powiatowy w Bochni

Postprzez Gregor1612 » 26 Kwi 2012, 22:10

Witam serdecznie!
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów poszukiwał podczas swoich badań informacji (spraw) w Archiwum Państwowym w Krakowie -Oddział w Bochni, a dotyczących zespołu nr 303/0 "Cesarsko Królewski Sąd Powiatowy w Bochni - 1808-1918"?
Podczas przeszukiwania Internetu udało mi się natrafić na obwieszczenie zamieszczone w „Gazecie Lwowskiej” z grudnia 1891 r. o następującej treści:
„Sąd Powiatowy w Bochni zawiadamia, iż dnia 30 czerwca 1887 r. zmarł Jan Iglicki w Bochni z pozostawieniem kodycylarnego ostatniej woli rozporządzenia. Gdy syn tegoż Aleksander Iglicki jest niewiadomym z miejsca pobytu, przeto wzywa się go, aby w terminie jednego roku licząc od dnia dzisiejszego zgłosił się w tym sądzie i wniósł oświadczenie do spadku sp. Jana Iglickiego, w przeciwnym bowiem razie spadek przeprowadzonym będzie z zgłaszającymi się dziedzicami i kuratorem Antonim Rojkowskim w Bochni dla niego ustanowionym (Bochnia, 10 grudnia 1891 r.)".
Chciałbym zwrócić się do AP w Bochni z zapytaniem, czy w ich zasobach w danym zespole znajdują się dokumenty dotyczące tej sprawy, lecz nie mam pojęcia w jaki sposób ewidencjonowane były sprawy dotyczące spadków? Czy wystarczy podać nazwisko, rok sprawy (bez sygnatury) i to wystarczy do odnalezienia dokumentów, czy też czeka mnie dosyć kosztowna kwerenda?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc, uwagi i wszelkie sugestie.
Grzesiek Gawdzik
Gregor1612

Dołączenie: 26 Kwi 2012, 17:50

Powróć do Księgi metrykalne online

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość