Projekt Galicja

Projekt Galicja

Postprzez Magdalena Smolska » 16 Sty 2012, 23:06

Pomysł o utworzeniu grupy indeksacyjnej o nazwie "Galicja" narodził się w czerwcu ubiegłego roku.
Zaangażowana w indeksację dla grupy "Lubelskie Korzenie", powzięłam pomysł o stworzeniu analogicznego projektu, który mógłby obejmować swoim zasięgiem parafie znajdujące się ongiś w granicach porozbiorowej Galicji. W realizacji zamierzeń pomogli mi koledzy z Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego.
W lipcu 2010 doszło do spotkania przedstawicieli MTG w osobach: Zbigniew Szybka, Andrzej Techmański i Maciej Romiszewski z koordynatorem projektów w Europie z ramienia Kościoła Mormonów - Jeanem Huysmansem. Rozmowy okazały się bardzo owocne. Małopolskie Towarzystwo Genealogiczne zostało mianowane patronem projektu "Galicja". Podjęto również decyzje odnośnie kształtu projektu, jego realizacji i udostępnienia rekordów na stronach FSI.

- Pierwsza część projektu obejmować będzie parafie dawnego woj. lwowskiego z poł. XIX w.
- Czas realizacji kolejnych etapów zależy od jakości pracy osób indeksujących i arbitrujących.
- Małopolskie Towarzystwo Genealogiczne - jako patron projektu nie uzyskał 100% gwarancji, że zrealizowane indeksy pojawią się na stronach FSI wraz ze skanami aktów. Powyższa sytuacja spowodowana się skomplikowaną sytuacją prawną i czeka na pomyślne rozwiązanie w przyszłości.
- Osobą odpowiedzialną i równocześnie koordynującą projekt została Magdalena Smolska - Kwinta

Wszystkim osobom, które zgłosiły się do projektu Galicja życzę owocnej pracy w miłym zespole!
Magdalena
Magdalena Smolska

Dołączenie: 12 Mar 2009, 11:35

Re: Projekt Galicja

Postprzez Irena Suchodolska » 19 Sty 2012, 02:04

Witam serdecznie
Gratuluję, wspaniała wiadomość. Wielu forumowiczów będzie śledziło ten wątek.Chętnie bym się przyłączyła do indeksacji. Poszukuję Łobaszewskich z tamtych terenów.
Irena Suchodolska
Irena Suchodolska

Dołączenie: 02 Lis 2011, 21:13

Postprzez aerbert » 19 Sty 2012, 23:02

Ja również z radoscia przyjmuje tę wiadomość. Sczególnie interesuja mnie tereny obecnej Nowej Huty z parafią św. Mikołaja włącznie oraz parafia Stojańce powiat Mościska k/Lwowa. Z przyjemnościa zindeksuję jak tylko uporam się z Grzymałkowem i Łęgonicami.

Pozdrawiam serdecznie
Ola Erbert
aerbert

Dołączenie: 30 Mar 2009, 16:02

Postprzez aerbert » 19 Sty 2012, 23:07

I jeszcze Stryszawa k/Suchej Beskidzkiej, do której może kiedys uda mi sie dotrzeć.

Pozdrawiam
Ola
aerbert

Postprzez avee » 09 Lut 2012, 18:49

Magdo,

gratulacje również ode mnie tutaj, lepiej późno...;). Trochę też trwało aktywowanie konta na forum.
Cieszymy się razem z Tobą, mam nadzieję, że projekt wkrótce ruszy. Oczywiście będziemy Cię wspierać czy raczej będziemy wspierać się nazwajem :D

Pozdrawiam serdecznie
Ewa z grupy "Lubelskie korzenie"
avee

Dołączenie: 20 Sty 2012, 13:10

Postprzez maddalenka2424 » 26 Sie 2012, 07:53

witam serdecznie,
bardzo się cieszę i ja :D :D :D . Z niecierpliwością będę czekała na Bieżanów.
maddalenka2424

Dołączenie: 24 Sie 2012, 20:16

Postprzez Magdalena Smolska » 11 Wrz 2012, 22:11

Proszę Państwa, wreszcie dostałam odpowiedź od Mormonów. Otóż, "Projekt Galicja" czeka w kolejce na wdrożenie. Ponieważ zauważono spadek zainteresowania, a co za tym idzie zmniejszenie wydajności innych polskich projektów, postanowiono wstrzymać na jakiś (bliżej nie określony) czas start "Galicji". Oficjalny patron projektu czyli MTG nie jest dysponentem aktów metrykalnych jakie miały być indeksowane i w żaden sposób nie odpowiada za termin rozpoczęcia pracy nad w/w projektem. Pozostaje nam czekać i być dobrej myśli.
Magdalena
Magdalena Smolska

Postprzez aerbert » 05 Lis 2012, 22:42

Niestety nigdzie nie widzę tego projektu Galicja. Są programy partnerskie i tam jest opis tego projektu, ale do ściągnięcia z poziomu programu indeksacyjnego są tylko pliki Diecezja Lublin.

Ola
aerbert

Postprzez Eugeniusz1965 » 27 Gru 2012, 00:17

Czy jest możliwość informowania, co właściwie indeksujemy? Czy to jest parafia lwowska? W projekcie Lublin w pierwszym etapie indeksowane były parafie lubelskie, dopiero później pozostałe parafie z diecezji lubelskiej.
Pozdrawiam
Eugeniusz Forma
Eugeniusz1965

Dołączenie: 11 Gru 2012, 22:10

Postprzez Magdalena Smolska » 27 Gru 2012, 00:59

Oczywiście,
W chwili obecnej indeksujemy Lwów, parafię św. Andrzeja. Następne w kolejności są parafie lwowskie według porządku alfabetycznego, czyli św. Anna, św. Antoni itd.

Pozdrawiam
Magdalena Smolska - Kwinta
Magdalena
Magdalena Smolska

Następna

Powróć do O projekcie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość